fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo drogowe

Zdający egzamin na prawo jazdy dostanie film na pendrivie?

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Poseł Andrzej Kobylarz wystąpił do Ministra Infrastruktury z propozycją, aby zdający na prawo jazdy mogli otrzymać nagranie z egzaminu bez potrzeby odwołania się od wyniku egzaminu i składania skargi.

Do biura posła ruchu Kukiz'15, Andrzeja Kobylarza, zgłosiła się grupa instruktorów nauki jazdy, która zwróciła uwagę na problem, jakim jest brak dostępu osób zdających na prawo jazdy do nagrań z praktycznej części egzaminu w celach szkoleniowych.

Poseł zwrócił się do Ministra Infrastruktury i Budownictwa z propozycją zmiany w rozporządzenia w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.

Zmiana ta miałaby dotyczyć dostępu do nagrania z egzaminu na prawo jazdy bez potrzeby odwołania się od wyniku egzaminu i składania skargi. Jak uzasadnia poseł, wielokrotnie kursanci zdają sobie sprawę z popełnionego błędu i nie ma potrzeby się odwoływać ale nagranie z egzaminu mogłoby stanowić dla osoby szkolonej materiał dydaktyczny. Zdający miałby możliwość przeanalizowania swoich błędów i omówienia ich z instruktorem.

Kobylarz podkreśla, że rozwiązanie te nie wiązałoby się to dużymi kosztami dla WORD, bo polegałoby na nagraniu filmu kursantowi na nośnik pendrive lub płytę CD na życzenie egzaminowanego, z klauzulą, że może wykorzystać ten film wyłącznie do własnych celów lub celów szkoleniowych.

Dodatkowo kolejnym elementem zmiany mogłaby być możliwość aby kursant mógł obejrzeć film z egzaminu po zalogowaniu się do Portalu OSK bez możliwości kopiowania filmu.

- Dostęp do nagrań z egzaminu mógłby również poprawić wizerunek WORD i pokazać jak naprawdę wygląda praca egzaminatora. Transparentność i przejrzystość zawsze prowadzi do budowania zaufania i tak byłoby w tym przypadku – wskazuje poseł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA