fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwanie pracy

Bezrobocie delikatnie wzrosło

Fotorzepa/Sławoir Mielnik
Stopa bezrobocia w III kw. wyniosła 3,8 proc. – wynika z Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności. To o 0,9 pkt. proc. mniej niż rok wcześniej, ale o 0,2 pkt. proc. więcej niż w II kwartale.

W III kwartale mieliśmy w Polsce 662 tys. bezrobotnych, co stanowiło jedynie 3,8 proc. ludności czynnej zawodowo – wynika z danych GUS. W porównaniu z sytuacją rok wcześniej, wszystkie wskaźniki według BAEL poprawiły się. Spadła i sama liczba bezrobotnych (o ok. 160 tys., czyli o prawie 20 proc.) i stopa bezrobocia (rok temu było to 4,7 proc. proc.).

Jednak w porównaniu z II kwartałem tego roku nastąpiło delikatne pogorszenie. Liczba bezrobotnych zwiększyła się o ok. 45 tys. (7,3 proc.), a stopa bezrobocia wzrosła o 0,2 pkt. proc. (z 3,6 proc. w II kwartale). - Zaobserwowany w okresie kwartału wzrost liczby bezrobotnych dotyczył zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a pod względem miejsca zamieszkania w większym stopniu dotyczył mieszkańców wsi niż miast – analizuje GUS.

Za to liczba pracujących rośnie. W III kwartale pracowało pawie 16,62 mln Polaków. To o 0,3 proc. więcej niż kwartał wcześniej i o 0,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA