fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Gowin: Wybory w maju zagrażają życiu i zdrowiu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jarosław Gowin zapowiedział rozmowy z przedstawicielami opozycji na temat poparcia przedstawionego przez niego przed kilkunastoma dniami projektu zmian w konstytucji, które wydłużyłyby kadencję prezydenta do siedmiu lat - i doprowadziłyby do przesunięcia wyborów prezydenckich na maj 2022 roku.

- To jest w tej chwili najlepsze rozwiązanie dylematu przed którymi stoimy jako państwo i społeczeństwo, dylematu nieuchronnie zbliżających się wyborów - podkreślał były wicepremier.

- 10 maja to zła data (na organizację wyborów - red.), ale w sytuacji, gdy nikty z obozu rządzącego nie chce wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, proponujemy rozwiązanie przesuwające wybory na okres bezpieczny - mówił również Gowin dodał, że jest to obecnie "jedyna możliwość" przesunięcia wyborów. 

- Będziemy przekonywać, że historyczna chwila i ogromna skala odpowiedzialności polityków, wymaga poparcia rozwiązania które proponujemy - stwierdził Gowin.

Dodał, że Porozumienie uważa, iż "obowiązkiem całej klasy politycznej jest szukanie dobrego kompromisu który odsunie perspektywę wyborów odbywanych w warunkach które mogą zagrażać życiu i zdrowiu".

- Apelujemy do opozycji abyśmy przyjęli najlepsze możliwe rozwiązanie. Rozwiązanie polegające na wydłużeniu kadencji prezydenta jest tym, którego dzisiaj oczekują Polacy - mówiła z kolei wicepremier Jadwiga Emilewicz. 

Źródło: TVN24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA