fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Saakaszwili stracił gruziński paszport

Micheil Saakaszwili
youtube
Gubernatorowi obwodu odeskiego i byłemu prezydentowi Gruzji Micheilowi Saakaszwilemu pozostał jedynie ukraiński paszport.

Prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili podjął decyzję w sprawie pozbawienia Micheila Saakaszwilego gruzińskiego obywatelstwa. Decyzja została podjęta w związku z przyjęciem przez gubernatora obwodu odeskiego ukraińskiego obywatelstwa.

"Micheil Saakaszwili, urodzony 21 grudnia 1967 roku, podobnie jak inni obywatele Gruzji, którzy nabyli obywatelstwo innych krajów, został pozbawiony obywatelstwa Gruzji" – poinformowała służba prasowa gruzińskiego prezydenta. Decyzja prezydenta Gruzji została podjęta na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości.

Saakaszwili wyjechał na Ukrainę, gdy pod koniec 2013 roku zakończyła się jego druga kadencja prezydencka w Gruzji. Rok wcześniej jego ugrupowanie przegrało wybory parlamentarne i władzę w kraju faktycznie objął gruziński miliarder Bidzina Iwaniszwili.

W Gruzji były prezydent jest oskarżany o nadużycie władzy i niecelowe wydanie przez prezydencką administrację 5 mln dolarów. Z kolei Saakaszwili twierdzi, że zarzuty są sfabrykowane, a władze w Tbilisi oskarża o powiązania z Moskwą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA