fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kandydat na burmistrza Rzymu chce sprowadzić do miasta 500 tys. kotów z Azji

123RF
Kandydat na burmistrza Rzymu Antonio Razzi obiecuje poradzić sobie z plagą gryzoni nękających mieszkańców Wiecznego Miasta. W jaki sposób? Razzi - jeśli zostanie burmistrzem Rzymu - ma zamiar wysłać na ulice 500 tys. kotów.

Razzi, senator z Forza Italia, który chciałby zostać burmistrzem stolicy Włoch, zamierza sprowadzić koty z Azji. 500 tys. kotów miałoby uwolnić miasto od szczurów. - Koty zostaną rozmieszczone w strategicznych punktach miasta - zapowiada polityk.

Aby tępiące szczury setki tysięcy kotów same nie stały się problemem dla Rzymu, Razzi chce "zakwaterować" je u starszych kobiet, które już dziś opiekują się kotami. Nie wyklucza, że miasto płaciłoby takim opiekunkom za ich współpracę przy nietypowym projekcie.

W latach 80-tych liczba dzikich kotów w Rzymie poważnie się zmniejszyła, w związku z polityką sterylizacji bezpańskich kotów i psów w mieście. Zaowocowało to dużym wzrostem liczby szczurów.

Obecnie w Rzymie ma mieszkać ok. 6 milionów szczurów, co oznacza, że na każdego mieszkańca Wiecznego Miasta przypadają ponad 2 gryzonie.

Źródło: thelocal.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA