fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Girzyński: Tusk i Kaczyński są sobie potrzebni

PAP, Wojciech Olkuśnik
Donald Tusk jest potrzebny Kaczyńskiemu, a Jarosław Kaczyński jest potrzebny Tuskowi, ponieważ oni definiują się w kontrze do tego drugiego - mówił w "Onet Opinie" Zbigniew Girzyński, do niedawna polityk PiS.

Dziś podczas Rady Krajowej PO dokonała się zmiana na czele Platformy Obywatelskiej. Na fotel przewodniczącego wrócił Donald Tusk.

Z kolei w fotelu prezesa PiS na kolejne lata zasiadł Jarosław Kaczyński.

Zdaniem Zbigniewa Girzyńskiego, który niedawno wraz z  Małgorzatą Janowską i Arkadiuszem Czartoryskim opuścił Klub Parlamentarny PiS i utworzył koło Wybór Polska, powrót Tuska jako szefa PO stanowi "spełnienie marzeń" Jarosława Kaczyńskiego.

- Od 16 lat polską politykę definiowały dwie postaci: Kaczyński i Donald Tusk. Dlatego też, jak jednego braknie, to brakuje paliwa jego adwersarzowi. Powrót Tuska sprawia, że łatwiej będzie Kaczyńskiemu znów dzielić scenę polityczną na dwie części - mówił Girzyński w rozmowie z Onetem.

Girzyński przekonywał, że Tusk jest potrzebny Kaczyńskiemu w takim samym stopniu, jak Kaczyński Tuskowi: - Oni definiują się w kontrze do tego drugiego - uważa polityk.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA