fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Koniec Wiosny Biedronia. Partia się rozwiązała

Konwencja Wiosny na warszawskim Torwarze
fot. materiały prasowe Wiosny
„Zgromadzenie Ogólne Partii Wiosna Roberta Biedronia podjęło właśnie niejednomyślnie uchwałę o rozwiązaniu Wiosny” - poinformował na Twitterze poseł Maciej Kopiec.

„Smutno, bo temu projektowi poświęciłem ogromną cześć życia i traktuję go niezwykle osobiście” - dodał koordynator Wiosny w Rybniku.

Portal 300polityka zauważa, że samorozwiązanie Wiosny „to kolejny krok do konsolidacji z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i połączenia w Nową Lewicę”. Kongres nowej partii, złożonej z działaczy SLD i Wiosny (nie wchodzi do niej partia Razem) jest zaplanowany na jesień. Prawdopodobnie, jak zapowiadał Krzysztof Gawkowski, odbędzie się w październiku.

Statut Nowej Lewicy został zatwierdzony przez Sąd Okręgowy w Warszawie w marcu br. O zjednoczeniu SLD i Wiosny mówi się od wyborów parlamentarnych z 2019 roku, w których Wiosna wystartowały z jednej listy (znalazła się na niej również Partia Razem).

Wiosna Biedronia powstała przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. W wyborach tych przekroczyła próg 5 proc. w skali całego kraju i wprowadziła do europarlamentu troje posłów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA