fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Szczyt NATO. Prezydent Duda spotka się z Macronem i Johnsonem

Prezydent Andrzej Duda wchodzi na pokład samolotu na Lotnisku Chopina w Warszawie
PAP/Radek Pietruszka
Na szczycie NATO prezydent Andrzej Duda odbędzie spotkania bilateralne z przywódcami Francji, Wielkiej Brytanii i Macedonii Płn. - poinformował szef BBN Paweł Soloch.

W niedzielę prezydent Andrzej Duda udał się do Brukseli, gdzie w poniedziałek weźmie udział w szczycie NATO. Sesja Rady Północnoatlantyckiej ma rozpocząć się o godz. 13:30.

W piątek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg mówił, że rozmowy 30 przywódców państw członkowskich będą "kluczowym momentem dla Sojuszu i wspólnego bezpieczeństwa".

W szczycie udział weźmie m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, który według zapowiedzi amerykańskiego Departamentu Obrony ma w Brukseli potwierdzić zaangażowanie USA w NATO, w kwestię bezpieczeństwa transatlantyckiego oraz zbiorową obronę Sojuszu.

Na spotkaniu liderzy mają omówić kwestię ukierunkowania NATO na przyszłe zagrożenia oraz przedyskutować sprawę efektywnego podziału obciążeń.

Przy okazji szczytu odbędą się dwustronne rozmowy amerykańsko-tureckie między Joe Bidenem a Recepem Tayyipem Erdoganem.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch przekazał w TVP Info, że podczas poniedziałkowego szczytu NATO prezydent Andrzej Duda odbędzie spotkania bilateralne z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, prezydentem Macedonii Płn. Stawo Pendarowskim oraz premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA