fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Merkel i Macron oferują azyl Nawalnemu

AFP
Przywódcy Niemiec i Francji, kanclerz Angela Merkel i prezydent Emmanuel Macron, zaoferowali dziś wieczorem azyl polityczny dla rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Polityk znalazł się w szpitalu, najprawdopodobniej w wyniku otrucia, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia przyczyn hospitalizacji. Nawalny jest w śpiączce, jego stan lekarze określają jako ciężki.

Samolot awaryjnie lądował w Omsku, a Nawalnego po reanimacji przewieziono do miejscowego szpitala na oddział intensywnej terapii. Polityk jest w śpiączce, a jego stan lekarze określają jako ciężki.

Początkowo w szpitalu za prawdopodobną  przyczynę utraty przytomności uznano „ostre zatrucie nieznanym środkiem halucynogennym" i wezwano policję.

Po rozmowie z kilkoma przybyłymi na miejsce jej przedstawicielami zastępca ordynatora powiedział dziennikarzom, że „nie ma żadnej pewności, iż przyczyną  stanu  Nawalnego jest otrucie i jest to tylko jedna z możliwych przyczyn".

Powszechna jest jednak opinia, że władze usiłowały wyeliminować głównego przeciwnika i krytyka prezydenta Putina.

Dziś na wspólnej konferencji prasowej w Fort de Brégançon na południu Francji kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Emmanuel Macron zaoferowali Nawalnemu i jego bliskim  nie tylko wszelką pomoc medyczną, ale także azyl i ochronę.

Oboje wyrazili głębokie zaniepokojenie incydentem i wezwali do szybkiego wyjaśnienia przyczyn stanu Aleksieja Nawalnego.

Źródło: politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA