fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Współpraca Polski i Rumunii w rękach kobiet

Fotorzepa/Magdalena
Pierwsze Women Leadership Forum organizowane przez Ambasadę Rumunii wraz z partnerami odbywa się 4 i 5 marca w Warszawie. Wydarzenie ma na celu wzmocnienie bilateralnej współpracy pomiędzy Polską i Rumunią oraz zwrócenie uwagi na rolę kobiet w polityce i ekonomii, przede wszystkim w kontekście rozwoju stosunków pomiędzy Polską i Rumunią.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Jej Królewskiej Wysokości Małgorzaty, Strażniczki Korony Rumunii, która na zaproszenie Ambasady Rumunii przybyła do Warszawy wraz mężem - Jego Królewską Wysokością Radu, księciem Rumunii.

Podczas uroczystego powitania gości konferencji Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Polsko-Rumuńskiej Bilateralnej Izby Przemysłowo Handlowej podkreślił znaczenie polsko-rumuńskiej współpracy. – Polska i Rumunia mają zbliżoną kulturę, łączy je wieloletnia współpraca gospodarcza i podobne wyzwania współczesne. Jako Izba bilateralna dbamy szczególnie o rozwój wzajemnych stosunków gospodarczych łączących oba kraje. Celem Women Leadership Forum jest podkreślenie roli kobiet w biznesie, polityce i nauce – powiedział Gheorghe Marian Cristescu.

Projekt skierowany przede wszystkim – choć nie tylko – do kobiet rozpoczęto w środę galą, podczas której odbył się pokaz mody inspirowanej folklorem. Na scenie swoje kolekcje zaprezentowały projektantki Iulia Ghenea i Emilia Tudoran z Rumunii oraz polska projektantka Aneta Larysa Knap z Folk Design.

Drugiego dnia, w czwartek 5. marca, tuż po uroczystym powitaniu gości przez Jej Wysokość księżniczkę Małgorzatę, Strażniczkę Korony Rumuńskiej oraz pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, odbędzie się konferencja „Women Today: Voices from Central Europe".

Konferencji będą towarzyszyły panele dyskusyjne, w których udział wezmą m.in. Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju RP oraz Simona Cojocaru, Wiceminister Obrony Narodowej Rumunii.

Pierwszy panel „Successful women in public life", poświęcony będzie wyrównywaniu szans i umacnianiu kobiet w polityce i biznesie. Podczas drugiej dyskusji poruszone zostaną kwestie uprzedzeń i dyskryminacji. Panelistki będą rozmawiały o tym, jak zmienia się obraz kobiet w życiu publicznym i zawodowym oraz omówią znaczenie przepisów i zasad jakimi rządzą się poszczególne instytucje.

Gośćmi wydarzenia będą także liczni przedstawiciele świata polityki i biznesu z Polski i Rumunii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA