fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Włoski radny obrażony słowami, że Jezus był Żydem

stock.adobe.com
Podczas posiedzenia rady Triestu, jeden z tamtejszych radnych, Fabio Tuiach (w przeszłości polityk Ligi, później neofaszystowskiej Nowej Siły - Forza Nuova) oświadczył, że poczuł się urażony słowami 89-letniej senator Liliany Segre, która jako dziecko przeżyła Holocaust. - Jako ktoś, kto jest głęboko wierzącym katolikiem, byłem zmieszany i urażony ponieważ powiedziała, że Jezus był Żydem, podczas gdy dla mnie był Synem Boga - powiedział radny podczas sesji rady Triestu z 18 listopada.

Debata w radzie Triestu dotyczyła przyznania Segre tytułu honorowego obywatela miasta, w związku z atakami antysemickimi jakich senator miała w ostatnim czasie padać ofiarą w internecie. Po otrzymaniu wielu pogróżek senator otrzymała ochronę policji.

Segre jest szczególnie ostro atakowana w internecie od czasu, gdy wezwała do stworzenia w parlamencie komisji ds. walki z rasizmem i mową nienawiści. Po tym, jak zaczęła otrzymywać groźby śmierci, wiele włoskich miasteczek i miast zaczęło - w geście solidarności - przyznawać jej tytuł honorowego obywatela.

Triest podjął taką samą decyzję, ale podczas debaty przed głosowaniem w tej sprawie radny Tuiach podkreślił, że "chętnie zaprosiłby tą miłą babcię (Segre - red.) na herbatę" i dodał, że "szanuje ją".

- Ale jako głęboko wierzący katolik czuje się zmieszany i urażony, ponieważ powiedziała, że Jezus był Żydem - podczas gdy dla mnie był Synem Boga - dodał.

Nie jest jasne, do której wypowiedzi Segre odnosił się radny.

Włoska "La Reubblica" komentując sprawę napisała w tytule materiału na ten temat: "Jezus był Żydem: to nie Segre to powiedziała, tylko Biblia".

Tuiach został radnym w 2016 roku. Ten bokser wagi ciężkiej wszedł do rady z list Ligi, potem został politykiem neofaszystowskiej Nowej Siły, a obecnie jest radnym niezależnym.

W przeszłości było o nim głośno gdy nazwał proroka Mahometa "pedofilem" i zaczął organizować patrole obywatelskie w mieście, które miały chronić Włochów przed imigrantami.

W rozmowie z "Haaretz" radny dopytywany o jego słowa na temat Jezusa podkreślił, że Jezus został "urodzony z dziewicy i był synem Boga". - To powinno być jasne dla każdego, kto chroni prawdziwej wiary: Jak może być Żydem? - pytał.

Źródło: Haaretz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA