fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Internauta zapłaci za obrażenie posłanki PO w sieci

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sąd uznał, że internauta, który obraził posłankę Platformy Obywatelskiej Agnieszkę Pomaskę ma zapłacić 1500 złotych kary i pokryć koszty sądowe - informuje Onet.

"Pomaska to nie jest kobieta tylko podpaską i trzeba ją ogolić na łyso tak żeby wyglądała jak Kropiwnicki" (pisownia oryginalna) - napisał w styczniu na Twitterze jeden z internautów. 

Czytaj także: Sąd: Przeprosić Pomaską za "golenie na łyso"

Jak informuje Onet, sąd orzekł, że 23-letni mieszkaniec miejscowości Nisko (woj. podkarpackie) "znieważył Agnieszkę Pomaskę, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, za pomocą środków masowego komunikowania(...)". Mężczyzna ma zapłacić 1500 zł kary oraz pokryć koszty sądowe.

- Chciałabym żeby to była przestroga zwłaszcza dla tych, którzy hejt stosują wobec słabszych, nie tylko wobec osób publicznych. Wobec tych, którzy nie mają możliwości się bronić. Odpowiedzialność za słowo dotyczy każdego - skomentowała wyrok Sądu Rejonowego w Nisku posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Przedstawiciel biura posłanki PO Łukasz Bejm przyznał w rozmowie z Onetem, że Pomaska dostaje pod swoim adresem sporo hejtu. - Pani poseł puszcza dziennie około 10 wiadomości na Twitterze i pod każdym z wpisów jest około 10 nienawistnych komentarzy. Nie zawsze jest to hejt, który nadaje się na akt oskarżenia. Ale są to bezczelne słowa, obrażające jej osobę - powiedział. 

Pomaska regularnie składa zawiadomienia do prokuratury ws. gróźb karalnych. Choć wiele z nich jest umarzanych, zdarzają się takie, które trafiają do sądu, a niektóre z nich kończą się wyrokiem.

W przeszłości jeden z mieszkańców Gryfina, który groził posłance i jej rodzinie śmiercią, został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz karę 10 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA