fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Pieniądze z ministerstwa zdrowia dla fundacji o. Rydzyka. Kontrola NIK

O. Tadeusz Rydzyk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezes Najwyższej Izby Kontroli poinformował, że prowadzona jest kontrola w ministerstwie zdrowia. Dotyczy to środków finansowych przeznaczonych na finansowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej prowadzonej przez Fundację Lux Veritatis.

Jak poinformował poseł PO Krzysztof Brejza, ministerstwo zdrowia przekazało fundacji o. Rydzyka prawie 1 mln złotych.

W 2016 roku było to ponad 182 tys. złotych, w 2017 roku 488 tys., a w roku ubiegłym ponad 202 tys. złotych.

Środki finansowe zostały przekazane na prowadzenie przez Fundację Lux Veritatis kampanii edukacyjno-informacyjnej "w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów".

W przesłanej wczoraj odpowiedzi prezes Najwyższej Izby Kontroli poinformował, że prowadzona jest od 17 lipca kontrola w ministerstwie zdrowia. 

"W trakcie tej kontroli zostanie zbadany zakup czasu antenowego dla celów prowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej" (...), o ile finansowany był ze środków Narodowego Programu Zdrowia" - przekazał prezes NIK.

"Ponadto, badanie prawidłowości i rzetelności działań Ministra Zdrowia w powyższym zakresie zostanie również uwzględnione podczas kontroli wykonania budżetu państwa w 2019 r. w części 46 - Zdrowia, która przeprowadzona będzie w Ministerstwie Zdrowia w I kwartale 2020 r." - dodał Krzysztof Kwiatkowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA

BUM??Po mojej interw. #NIK skontroluje dlaczego Min.Zdrowia przelało fundacji o.Rydzyka prawie 1 mln zł na akcję edukacyjno-informacyjną w niszowej tv, gdy brakuje??na LECZENIE raka??.
NIK rozszerza obecną kontrolę NPZ i sprawdzi też wykonanie budżetu państwa.#uzdrowićPolskę pic.twitter.com/U5ZsbcS4AG

— Krzysztof Brejza (@KrzysztofBrejza) 20 sierpnia 2019

REKLAMA