fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premiera Pakistanu w USA witał... szef MSZ Pakistanu

Departament Stanu USA / domena publiczna
Premier Pakistanu Imran Khan udał się z trzydniową wizytą do USA. Na lotnisku pod Waszyngtonem powitał go szef pakistańskiego MSZ. Wysokich rangą przedstawicieli Stanów Zjednoczonych nie było - donoszą indyjskie media.

Premier Pakistanu Imran Khan poleciał do Stanów Zjednoczonych w towarzystwie m.in. doradcy handlowego Abdula Razzaka. Jak podkreślają pakistańskie media, z oszczędności premier udał się w podróż lotem rejsowym linii Qatar Airways, a nie wynajętym odrzutowcem.

Samolot z premierem na pokładzie wylądował na oddalonym o 42 km od stolicy USA lotnisku Waszyngton-Dulles. Według indyjskich mediów, na Imrana Khana nie czekała oficjalna delegacja Stanów Zjednoczonych. Premiera przywitał minister spraw zagranicznych Pakistanu Mahmood Qureshi oraz licznie zgromadzeni reprezentanci pakistańskiej emigracji. Według mediów, najwyższym rangą przedstawicielem władz USA obecnym podczas przylotu Khana był urzędnik protokolarny.

To pierwsza wizyta Imrana Khana w USA. W poniedziałek premier Pakistanu ma w Białym Domu spotkać się z prezydentem Donaldem Trumpem. Relacje Waszyngton-Islamabad ucierpiały w 2018 r., gdy Trump publicznie krytykował Pakistan za "udzielanie schronienia terrorystom", na których "USA polują w Afganistanie", a USA zawiesiły pomoc finansową dla Pakistanu.

Pakistańskie media przewidują, że temat walki z terroryzmem będzie głównym punktem spotkania Trump-Khan.

W Stanach Zjednoczonych z premierem Khanem mają zamiar spotkać się także p.o. szefa MFW David Lipton, sekretarz stanu Mike Pompeo oraz przedstawiciele Kongresu.

Ostatni raz premier Pakistanu składał wizytę w USA w 2015 r. Urząd pełnił wówczas Nawaz Sharif.

Źródło: Times of India
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA