fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PSL w koalicji z PiS? Janusz Piechociński: Odwrócenie uwagi

tv.rp.pl
- Powinniśmy mieć wszyscy dystans do tego, co czytamy i piszemy (…) Od dwóch tygodni kreowany jest obraz, wbrew jednoznacznemu stanowisku Kosiniaka-Kamysza, że PSL może nie wykluczyć pójścia razem z PiS-em po udanych dla siebie wyborach – powiedział w programie "Onet Rano" Janusz Piechociński, oceniając obecną sytuację na polskiej scenie politycznej.

 - To jest bardzo skuteczna metoda, żeby odwrócić uwagę od tego, co jest istotą polityki – stwierdził Janusz Piechociński w programie "Onet Rano". - Po wielkim transferze socjalnym, który dał głosy, znajdujemy się w bardzo poważnym, nadchodzącym spowolnieniu gospodarczym z wielkimi konsekwencjami. To spowolnienie podtrzymywane jest w ten sposób, że sięgamy do resztek rezerw - dodał.

Czytaj także: Janusz Piechociński: W obywatelach uruchomiono gen destrukcji

Janusz Piechociński wypowiedział się także na temat sytuacji ekonomicznej w kraju. - Zadłużenie gospodarstw domowych na koniec 2018 roku wynosiło 710 mld, w tym 410 mld kredytów hipotecznych, przy budżecie państwa 400 mld. Mamy rekordowo zadłużone gospodarstwa domowe oraz samorządy - podkreślił Piechociński. 

Piechociński zaznaczył także, że „od trzech lat spada średnia długość życia w Polsce”. - Dopłaty budżetowe do mediów publicznych są większe niż wydatki na onkologię - powiedział Piechociński. - Obywatel świadomy tego, co zachodzi, musi sobie zadać pytanie: czy priorytetem dzisiaj jest kolejny wielki transfer socjalny i licytowanie się polityków, a na końcu jest coraz bardziej realna Grecja albo Wenezuela, czy też priorytetem jest odbudowa jakiejkolwiek wydolności służby zdrowia? - powiedział były wicepremier. - Powstrzymajmy załamanie w służbie zdrowia, bo konsekwencje tego są porażające - dodał.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA