fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Gibraltar: Kolejni oficerowie z irańskiego tankowca aresztowani

AFP
Policja z Gibraltaru aresztowała kolejnych dwóch oficerów załogi zatrzymanego na Gibraltarze irańskiego tankowca - podało AFP.

Dzień wcześniej policja z Gibraltaru poinformowała, że aresztowano kapitana i pierwszego oficera z tankowca Grace 1, który został w ubiegłym tygodniu zajęty przez władze Gibraltaru (z pomocą brytyjskiej piechoty morskiej), w związku z podejrzeniem, że załoga tankowca zamierzała naruszyć sankcje nałożone na Syrię przez Unię Europejską.

Wszyscy zatrzymani są obywatelami Indii. Obecnie są przesłuchiwani w związku ze śledztwem dotyczącym "podejrzeń o próbę eksportu ropy naftowej do rafinerii w Syrii".

Tankowiec miał przewozić 2 mln baryłek ropy naftowej do Syrii.

Do aresztowania kapitana i oficera miało dojść po "przeszukaniu jednostki, na której zabezpieczono dokumenty i urządzenia elektroniczne".

Gibraltarska policja informowała 11 lipca, że tankowiec pozostanie zatrzymany w porcie, ponieważ śledztwo w jego sprawie "nadal się toczy".

Tankowiec został zatrzymany na Gibraltarze 4 lipca. Zdaniem przedstawicieli hiszpańskich władz Brytyjczycy zatrzymali go w związku z żądaniem przedstawionym przez USA.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani zagroził Wielkiej Brytanii "reperkusjami" za zajęcia irańskiego tankowca.

Teheran zapewnia, że statek nie płynął do Syrii, a jego zajęcie określa mianem "piractwa".

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA