fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Minister spoliczkował dziennikarza za "indyjskiego szpiega"

Minister nauki i technologii Pakistanu Fawad Chaudhry
mat. prasowe
Znany pakistański dziennikarz telewizyjny oskarżył ministra nauki i technologii o spoliczkowanie. Polityk miał zareagować na słowa dziennikarza, który nazwał go "indyjskim szpiegiem".

Prezenter prywatnej stacji Bol News TV, Sami Ibrahim, złożył skargę na ministra Fawada Chaudhry'ego. Dziennikarz twierdzi, że podczas przyjęcia weselnego w Fajsalabadzie we wschodnim Pakistanie polityk spoliczkował go, obrażał go i groził mu. Chaudhry oświadczył, że wcześniej Ibrahim zachował się nieodpowiednio, nazywając go "indyjskim szpiegiem".

Jak poinformowała kancelaria premiera Pakistanu, szef rządu Imran Khan rozmawiał z prezenterem i zapewnił go, że rządząca partia nie popiera żadnych czynów swych członków, godzących w godność drugiego człowieka. Premier podkreślił, że różnica poglądów nie powinna przeradzać się w otwarty konflikt.

Na początku czerwca minister nauki i technologii zaatakował Ibrahima na Twitterze, zarzucając mu spiskowanie przeciw rządzącej partii. Dziennikarz odpowiedział na antenie telewizji, oskarżając Chaudhry'ego o wykorzystywanie służbowych pojazdów do prywatnych celów w czasie, gdy polityk pełnił funkcję ministra ds. informacji.

Pakistańskie Ministerstwo Nauki i Technologii przyznało w oświadczeniu, że minister spoliczkował prezentera zastrzegając, że była to sprzeczka dwóch osób. W oświadczeniu podano, że minister zareagował na obelgę. "Nazwanie pakistańskiego patrioty i osoby sprawującej urząd publiczny wrogim agentem jest sprzeczne z moralnością i etyką dziennikarską" - stwierdził resort.

Źródło: rp.pl / Outlook India
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA