fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Uczestnicy Okrągłego Stołu chcą przeprosin od Andrzeja Zybertowicza

Fotorzepa/ Radek Pasterski
- Podczas obrad Okrągłego Stołu władza podzieliła się władzą z własnymi agentami - mówił doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz. Za te słowa kilkudziesięciu uczestników obrad Okrągłego Stołu domaga się przeprosin i wpłaty 50 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Dzisiaj wielu obserwatorów i komentatorów Okrągłego Stołu nie uświadamia sobie, jak głęboka prawda była w komentarzu Andrzeja Gwiazdy po rozmowach Okrągłego Stołu, gdy powiedział: podczas obrad Okrągłego Stołu władza podzieliła się władzą z własnymi agentami - powiedział na początku lutego Andrzej Zybertowicz. 

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy tłumaczył później, że tylko cytował wypowiedź Andrzeja Gwiazdy.

Wyjaśnienie jest niewystarczające dla wielu uczestników obrad. Ich pełnomocnicy wysłali przedsądowe wezwanie. Wśród osób, które domagają się przeprosin są m.in.: Ryszard Bugaj, Władysław Frasyniuk, Andrzej Celiński, Aleksander Hall, Adam Strzembosz, Henryk Wujec i Andrzej Zoll.

Przeprosiny mają ukazać się w czterech dziennikach: "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Naszym Dzienniku" i "Gazecie Polskiej Codziennie" oraz w serwisach internetowych.

"Wyrażam głębokie ubolewanie i przepraszam (...) za to, że podczas debaty oksfordzkiej na temat Okra?głego Stołu w dniu 5 lutego 2019 roku w Pałacu Prezydenckim, użyłem sło´w nikczemnych, nieprawdziwych i obraz´liwych dla uczestników obrad Okra?głego Stołu po stronie opozycyjno-solidarnos´ciowej" - takiej treści przeprosin oczekują.

Dodatkowo Zybertowicz ma wpłacić 50 tys. zł na rzecz WOŚP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA