fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Coraz bliżej wspólnej listy opozycji do PE?

Fotorzepa/ Michał Kolanko
Niektórzy mówią o "bloku pro-demokratycznym", inni - o liście "pod patronatem Donalda Tuska". Nazwy są różne, ale jak wynika z naszych informacji wśród przedstawicieli opozycji toczą się zaawansowane rozmowy o powołaniu wspólnej, w miarę możliwości bardzo szerokiej listy do Parlamentu Europejskiego.

- Nastąpiło zawieszenie broni - mówi nam dobrze poinformowany polityk opozycji o relacjach wewnątrz, w tym i o sytuacji na linii Tusk-Schetyna. Efektem będzie być może lista z udziałem zarówno polityków PO, Nowoczesnej, PSL, części lewicy, jak i być może byłych premierów, jak Leszek Miller. Tusk wystąpi w sensie publicznym jako osoba wspierająca opozycję, ale na podobnej zasadzie jak w ubiegłotygodniowym przemówieniu w Łodzi - inspirując, mobilizując, nadając ton. Jeśli ten projekt się sprawdzi, to droga do szerokiego porozumienia na wybory do Sejmu będzie otwarta. 

 

Powstanie wspólnej listy nie jest oczywiście przesądzone. Rozmowy o współpracy i dalszym kierunku toczą się m.in. w PSL. Swoje odrębne listy w ramach opozycji wystawi na pewno Robert Biedroń. Niezależny projekt szykuje też Ryszard Petru, który w sobotę chce ujawnić więcej szczegółów o swoim przedsięwzięciu. Jego start planowany jest na początek grudnia. 

Cały tekst - po 21-szej na rp.pl oraz jutro w "Rzeczpospolitej"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA