fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prof. Jadwiga Staniszkis: Mam nadzieję, że Duda stanie przed Trybunałem Stanu

Fotorzepa/ Waldemar Kompała
- U prezydenta drażni mnie takie demonstrowane zadowolenie z siebie przy jednoczesnej niesamowitej służalczości czy oportunizmie wobec oczekiwań PiS-u - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z serwisem NaTemat.

Prof. Staniszkis zarzuca Dudzie, że ten "swoim podpisem firmuje karygodne posunięcia PiS-u". - I dlatego mam nadzieję, że uda się go postawić przed Trybunałem Stanu - dodaje.

Zdaniem prof. Staniszkis Duda "niszczy szacunek do siebie i swoją godność ślepym posłuszeństwem wobec PiS". Według niej, jako prezydent, Duda mógłby spróbować uniezależnić się od PiS-u co "byłoby dla niego najlepszym rozwiązaniem". - Postąpiłby wtedy zgodnie ze swoim sumieniem politycznym i prawniczym - uważa socjolog.

Prof. Staniszkis ocenia, że na tle Andrzeja Dudy "polscy prezydenci, nawet Komorowski, byli bardziej myślący, bardziej świadomi odpowiedzialności i po prostu w jakimś sensie przyzwoitsi". - Osądzam surowo Dudę, bo uważam, że jest karykaturą prezydenta, aktorem, który gra prezydenta - stwierdza socjolog.

Zdaniem prof. Staniszkis PiS utrzymuje obecnie prezydenta w niepewności co do tego, czy poprze go w wyborach prezydenckich w 2020 roku, by "służył jeszcze bardziej, żeby się nie buntował". - Znając Jarosława Kaczyńskiego wiem, że ktoś taki jak Duda jest dla niego wygodny. Ale gdyby znalazł kogoś równie wygodnego, to prawdopodobnie poświęciłby obecnego prezydenta - ocenia Staniszkis.

Źródło: naTemat.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA