fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Leszek Miller: Jaka opozycja ma być? Ma być totalna właśnie

tv.rp.pl
- Czasami się używa takiego sformułowania "totalna opozycja", żeby opozycję pogrążyć. A jaka opozycja ma być? Ma być totalna właśnie. Dlatego, że (...) najważniejszym celem opozycji jest przestać być opozycją - stwierdził w Polsat News były premier Leszek Miller.

Miller komentował słowa Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił, że opozycja wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości ma poczucie bezkarności i "łamie wszystkie reguły". - Nie, nie zgadzam się. To najzupełniej normalna opozycja, nawet, powiedziałbym, dosyć słaba opozycja - ocenił w Polsat News.

Polityk SLD dodał, że jego zdaniem podnoszenie argumentu o wynoszeniu polskich spraw na zewnątrz, poprzez poruszanie ich na forum europejskim, nie jest uprawnione. - Jakie zewnątrz? - pytał. - Przecież my jesteśmy w środku. My nie jesteśmy na zewnątrz Unii Europejskiej, jesteśmy w środku. Nie jesteśmy na zewnątrz Rady Europy, jesteśmy w środku - przekonywał Leszek Miller, cytowany przez portal 300polityka.pl.

- Bardzo wielu Polaków - ta liczba idzie w tysiące - odwołuje się do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Jeżeli tam zapadają wyroki, które Polska musi realizować, zwykle trybunał staje po stronie tych pokrzywdzonych Polaków, to przecież jest to sąd na zewnątrz, niby polskiego państwa, ale państwo polskie to realizuje - zwrócił uwagę były premier.

- Czy ci ludzie, którzy idą do Strasburga, są zdrajcami sprawy polskiej? – pytał Leszek Miller w Polsat News.

Źródło: rp.pl/ Polsat News, 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA