fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Macierewicz o sprawie pomnika w Jersey: Chcą niszczyć Polskę

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- To jest bardzo brutalny atak na symbol, który jest niezwykle widoczny. To jest symbol, który pokazuje dramat Polski w II wojnie światowej i ludobójstwo, którego dokonali Rosjanie - mówił w TV Republika Antoni Macierewicz o sprawie pomnika katyńskiego w amerykańskim Jersey City, który burmistrz tej miejscowości Steven Fulop chce przenieść w inne miejsce, ponieważ w miejscu, w którym stoi pomnik, ma powstać park.

Zdaniem Macierewicza Fulop "chce zniszczyć ten pomnik". Według byłego szefa MON w sprawie nie chodzi o pieniądze lecz "napiętnowanie i niszczenie Polski".

Macierewicz stwierdził, że sytuacja z Jersey City jest dowodem "narastającej fali antypolskości". – To pokazuje bardzo trudną sytuację polskości na świecie - ocenił.

Próbę przeniesienia pomnika Macierewicz określił mianem "symbolicznego uderzenia w coś dla Polski najświętszego".

Były szef MON jest przekonany, że cała sprawa nie jest związana z doraźnymi korzyściami politycznymi, jakie chce osiągnąć Fulop lecz z "narastaniem fali, która ma uderzyć w polskość".

Macierewicz skrytykował też polityków PO, którzy - jego zdaniem - "zachowują się tak, jakby ten atak był dla nich obojętny".

- Was nie obchodzi, że na naszych oczach chce się zniszczyć pomnik, który jest świadectwem ludobójstwa sowieckiego? – pytał kierując te słowa również do byłych prezydentów których głosów w tej sprawie, jak mówi, też nie słyszał.

Źródło: TV Republika
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA