fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Chiny: dawca spermy musi kochać socjalistyczną ojczyznę

Adobe Stock
Chiński bank spermy w Pekinie postawił warunki dotyczące politycznych przekonań potencjalnych dawców. Kandydaci muszą „kochać socjalistyczną ojczyznę i wspierać przywództwo Komunistycznej Partii Chin.”

Lista wymagań opublikowana została w mediach społecznościowych Trzeciego Uniwersyteckiego Szpitala w Pekinie. Oprócz podstawowych wytycznych, dotyczących wieku i zdrowia, na liście znalazły się również wzmianki o lojalności wobec partii, przestrzeganiu prawa oraz niepowodowaniu problemów politycznych.

Kandydaci musieli przejść sprawdzian kondycji fizycznej oraz testy jakości spermy. Ci, którym udało się zakwalifikować, otrzymali 200 yuanów (110 zł) zaliczki i 5500 yuanów (3 tys zł) po zakończeniu procedury. Pracownicy szpitala podkreślili, że nie sprawdzali politycznej przynależności kandydatów, ale oczekują, że przedstawione warunki będą przez kandydatów respektowane.

Zapotrzebowanie na spermę pochodzącą od dawców wzrasta od 2016 roku, po tym jak władze Pekinu zmieniły prawo dotyczące ilości posiadanych dzieci i pozwoliły powiększyć rodzinę do dwójki dzieci.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA