fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Lech Wałęsa: Sprawa teczek Kiszczaka to prowokacja

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Należy zacząć od sprawdzenia przez niezależnych grafologów listu Kiszczaka i całej tej paszkwilanckiej teczkowej prowokacji" - pisze na swoim profilu na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa, po raz kolejny podważając autentyczność dokumentów znalezionych w tzw. archiwum Czesława Kiszczaka.

Z treści ujawnionej przez IPN pod koniec stycznia ekspertyzy grafologów wynika, że pod dokumentami znajdującymi się w teczce TW "Bolka" widnieją podpisy Lecha Wałęsy, co oznaczałoby, że późniejszy lider "Solidarności" współpracował z SB w latach 1970-1976. Wałęsa konsekwentnie odrzuca jednak te oskarżenia, domagając się kolejnych ekspertyz grafologów.

"Tego nie można tak zostawić. Długie lata walczyłem, płaciłem wysoką cenę, traciłem trzy razy miejsce pracy, traciłem prawo jazdy, wiele razy siedziałem w areszcie, poddany byłem wiele razy rewizji osobistej i mieszkalno-rodzinnej, na wszystko są dowody i świadkowie" - pisze były prezydent na Facebooku.

Następnie Wałęsa stwierdza, że "tacy ludzie jak (Jarosław) Kaczyński, (Antoni) Macierewicz, (Andrzej) Gwiazda, (Sławomir) Cenckiewicz, (Krzysztof) Wyszkowski robią wszystko by tego nie zauważyć, by to podważać, by to zniszczyć".

Były prezydent sugeruje, że wymienione przez niego osoby "latami gromadziły argumenty, by kłamstwo w prawdę zamienić". I dodaje, że teczki znalezione w domu Czesława Kiszczaka to "kolejna prowokacja".

"Nie spocznę i nie zaprzestanę , aż Tych ludzi dosięgnie prawda i sprawiedliwość" - podsumowuje Wałęsa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA