fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Staniszkis: Słowa Obamy to ewenement

Fotorzepa, Danuta Matloch
Jadwiga Staniszkis komentowała słowa prezydenta USA. Barack Obama po spotkaniu z Andrzejem Dudą mówił m.in. o sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego

Przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie Andrzej Duda spotkał się z Barackiem Obamą. Po rozmowie prezydent USA powiedział, że jest zaniepokojony działaniami wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

Zdaniem prof. Jadwigi Staniszkis były to bardzo mocne słowa. - Powiedzenie czegoś takiego gospodarzom tak ważnej konferencji było oczywiście ewenementem, ale nie byłam zaskoczona, bo dla Amerykanów nieszanowanie podziału władz, nieszanowanie wolności słowa, czystki w mediach jest naprawdę szokujące - oceniła w TVN24.

Staniszkis dodała, że dalsza część wystąpienia Obamy była pewną formą złagodzenia, ale cały przekaz był bardzo mocny.

Jako małostkową oceniła Staniszkis wystawę, która pojawiła się na Stadionie Narodowym. "Polska w NATO" to galeria zdjęć, na której pojawiły się zdjęcie m.in. premiera Jana Olszewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Zabrakło fotografii polityków, którzy uczestniczyli w procesie wprowadzenia Polski do Sojuszu. 

- PiS zachowuje się, jakby ciągle było przegranym, miało kompleksy i jakby chciało wymazywać tych, którzy są aktualnie niewygodni - mówiła.

Staniszkis pochwaliła natomiast Antoniego Macierewicza. Jej zdaniem jest on bardzo dobrym ministrem obrony narodowej. 

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA