fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Radosław Sikorski do Antoniego Macierewicza na Twitterze: Antek, świrze

Radosław Sikorski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Antek, świrze" - w ten sposób zwrócił się na Twitterze do obecnego szefa MON Antoniego Macierewicza były szef MON, MSZ i były marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Sikorski zareagował w ten sposób na słowa Antoniego Macierewicza, który stwierdził, że były szef polskiej dyplomacji mówił, iż "Rosja wkrótce będzie członkiem NATO". Było to nawiązanie do wykładu wygłoszonego przez Sikorskiego w Toruniu w 2009 roku, który relacjonowała m.in. "Gazeta Wyborcza".

Kiedy rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz wskazał na Twitterze ten właśnie materiał Sikorski podkreślił, że warunkami członkostwa Rosji w NATO, które wówczas wskazał, były: "demokracja, cywilna kontrola nad armią, uregulowanie sporów terytorialnych". "I kiedy to, według pana rzecznika, Rosja 'spełniła warunki' członkostwa?" - pytał Misiewicza, któremu następnie podziękował za "potwierdzenie iż minister obrony kłamał w Sejmie".

 

Macierewicz stwierdził z mównicy sejmowej, iż Sikorski zapowiadał rychłe wstąpienie Rosji do NATO, w czasie przedstawiania wyników audytu rządów PO-PSL przeprowadzonego przez PiS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA