fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Założyciel KOD: Szanujemy zwycięstwo PiS

PAP, Rafał Guz
– Szanujemy wynik wyborów - zapewnił w TVP Info Mateusz Kijowski, inicjator Komitetu Obrony Demokracji, który 12 grudnia zorganizował demonstrację na ulicach Warszawy. Kijowski tłumaczył, że członkowie KOD chcą, by zmiany prawa zachodziły z poszanowaniem obowiązujących przepisów.

- Myśleliśmy, że demokracja i wolność to są osiągnięcia dane na zawsze. Okazało się, że nie – mówił Kijowski tłumacząc powody, dla których KOD zdecydował się na organizację demonstracji.

Kijowski mówił, że PiS - po wygranych wyborach - ma prawo zmieniać kraj. - Jest jednak podstawowa zasada – trzeba to robić w zgodzie z przepisami, prawem, procedurami, w szacunku dla całej reszty społeczeństwa. Jest mandat do zmiany kraju, ale nie do łamania prawa - zastrzegł. Podkreślił, że jeśli PiS będzie zmieniał konstytucję zgodnie z prawem, wówczas on nie będzie protestował. Jednak kiedy "osoby pełniące ważne urzędy nie wykonują obowiązków wynikających z konstytucji", wówczas - tłumaczył Kijowski - społeczeństwo ma prawo protestować.

12 grudnia KOD zorganizował demonstrację m.in. przed Trybunałem Konstytucyjnym domagając się od prezydenta Andrzeja Dudy wykonania orzeczenia TK z 3 grudnia i zaprzysiężenia trzech sędziów Trybunału wybranych przez poprzedni parlament.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA