fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Komorowski: Macierewicz jest zagrożeniem

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Mam nadzieję, że nie tylko ja, ale i prezes PiS zna Antoniego Macierewicza i oceni, czy mianując go szefem MON warto narażać polski system obronny - stwierdził były prezydent Bronisław Komorowski.

- Jarosław Kaczyński powinien ocenić, czy warto narażać polski system obrony, pozycję w NATO, polską wiarygodność jako sojusznika powierzając Ministerstwo Obrony Narodowej Antoniemu Macierewiczowi - mówił prezydent Komorowski w "Faktach po Faktach".

Komorowski stwierdził też, że państwo, które swój system obronny traktuje jak polityczny łup i oddaje go w ręce ludzi bez wiedzy i umiaru, zyskuje nie najlepszą opinię wśród sojuszników.

Bronisław Komorowski skomentował też obietnicę, którą po wygranych wyborach złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powiedział on wówczas, że nowe władze "będą dążyć do prawdy, ale nie będzie żadnej zemsty ani personalnych rozgrywek".

Były prezydent uważa, że natury żadnego środowiska politycznego nie zmienią deklaracje wyborcze, a jedynie działania praktyczne. Komorowski twierdzi, że PiS ze swej natury wszędzie wietrzy spiski i "maniakalnie szuka tajnych powiązań".

- W najbliższym czasie okaże się, czy PiS będzie dążył do eliminacji przeciwników, zawłaszczania państwa i jak będzie traktował opozycję - uważa Bronisław Komorowski.

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA