fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pogoda

Sztorm Dennis w Szwecji: Deszczu w dobę tyle co w miesiąc

AFP
Szwedzka agencja meteorologiczna SMHI poinformowała o pierwszym stopniu zagrożenia (w skali od jednego do trzech, gdzie trzy to zagrożenie najpoważniejsze) z powodu silnych podmuchów wiatru, które w poniedziałek mają nawiedzić regiony Värmland, Örebro, Västra Götaland, Halland, Blekinge i większość regionów Skania i Smalandia. W związku ze sztormem Dennis kraj zagrożony jest też powodziami. t 50 mm deszczu - to tyle, ile średnio spada w tych miejscach przez cały luty - informuje thelocal.se.

Drugi stopień zagrożenia ogłoszono na terenach wokół strumieni i rzek w prowincji Halland i w części prowincji Västra Götaland. SMHI ostrzega, o wysokim stanie rzek i strumyków, który osiągnął poziom "spotykany średnio raz na 10, a czasem nawet raz na 50 lat".

W ciągu minionej doby w niektórych częściach Szwecji spadło 30 do 40 mm deszczu, a w niektórych miejscach - do 50 mm. Normalnie tyle deszczu spada w tych częściach Szwecji średnio w ciągu całego lutego.

W niedzielę sztorm Dennis siał spustoszenie w północnej Europie. W poniedziałek Szwecję ma nawiedzić jeszcze jeden, mniejszy sztorm.

SMHI informuje, że w Szwecji w poniedziałek należy się spodziewać "wiatru z południowego zachodu wiejącego z prędkością 21 metrów na sekundę (75 km na godzinę)".

Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA