fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po godzinach

Fundacja Women in Law rozpoczyna działalność

Adobe Stock
Konferencja "Kobiety przyszłością branży prawniczej" zainauguruje 15 października działalność Fundacji Women in Law aktywizującej, wspierającej i promującej polskie prawniczki.

To pierwsza w Polsce inicjatywa, która ma na celu integrację środowiska prawniczego, wymianę wiedzy i dobrych praktyk nie tylko w ramach aktywnych zawodowo prawniczek, ale także wśród studentek, aplikantek i młodych przedstawicielek branży prawniczej - informuje Kamila Kurkowska, prezes Fundacji. -  Pokazujemy, że bez zaangażowania i wysłuchania głosu młodych pokoleń wchodzących na rynek pracy nie da się zbudować nowoczesnej, technologicznie zaawansowanej, nastawionej na rozwój branży prawniczej w Polsce.

Wiodącymi tematami konferencji "Kobiety przyszłością branży prawniczej" będą rola i pozycja kobiet oraz nowe technologie wykorzystywane w prawie. Zostaną także poruszone tematy związane ze szklanym sufitem i siłą stereotypu, a cenione i znane już dzisiaj prawniczki opowiedzą historię swojej kariery – jak osiągnęły sukces w trudnej branży prawniczej. Przewidziano wystąpienia znanych gości m.in.: prof. Małgorzaty Fuszary, Jacka Santorskiego, Justyny Duszyńskiej, dr hab. Moniki Całkiewicz, Marcina Maruty, dr Gabrieli Bar, Macieja Ślusarka, Ewy Usowicz, Aurelii Cieślińska, Agnieszki Dzięgielewskiej-Jończyk,  Anisy Gnacikowskiej i innych.

W ramach Women in Law będzie działał program mentoringu i odwróconego mentoringu prowadzony przez osoby doświadczone i wyróżniające się sukcesami na rynku prawniczym. W ramach mentoringu młodsze uczestniczki mają zyskać dostęp do opieki merytorycznej bardziej doświadczonych prawniczek i prawników. Oni z kolei będą mogli pogłębić swoją wiedzę w obszarach, w których prym wiodą osoby młode, będące „za pan brat" z nowościami technologicznymi na rynku.

W ramach promocji kobiet prawniczek w przestrzeni publicznej Fundacja będzie prezentować sylwetki wybitnych przedstawicielek branży prawniczej w cyklu filmów video „Jej historia". Prawniczki będą dzielić się swoim doświadczeniem, krokami milowymi na ścieżce kariery, opowiedzą jak wyglądają w ich przypadku „odrobione lekcje".

Planowane jest również przeprowadzenie badania dotyczącego ilości, pozycji i wynagrodzeń kobiet w branży prawniczej w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA