fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po godzinach

Tydzień Konstytucyjny w szkołach

Fotolia.com
Prawnicy w szkołach ponadpodstawowych opowiedzą o konstytucji i roli sądów.

Kluczowa rola sądów powszechnych w stosowaniu prawa z uwzględnieniem nadrzędnej roli konstytucji – to główny temat rozpoczynającego się Tygodnia Konstytucyjnego. To już trzecia edycja wydarzenia.

Po raz kolejny patronat honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął rzecznik praw obywatelskich. Opiekę merytoryczną sprawuje profesor Ewa Łętowska.Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy.

W ostatniej, jesiennej, edycji Tygodnia Konstytucyjnego wzięło udział 350 szkół oraz 380 prawników (m.in. adwokatów, radców prawnych, sędziów, notariuszy, pracowników organizacji pozarządowych). W lekcjach o konstytucji uczestniczyło ok. 36 tys. uczniów w całej Polsce. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie rozpoczynającym się Tygodniem Konstytucyjnym będzie jeszcze większe.

– Entuzjastyczne reakcje nauczycieli biorących udział w pierwszej i drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego świadczą o tym, że jest to inicjatywa potrzebna – mówi Sylwia Gregorczyk-Abram, adwokat, członkini zarządu Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA