fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Plus Minus

Brooklyn obsikany

materiały prasowe
Jak artystycznie zaznaczyć swój kawałek świata, swój teren? Gdy jest się producentem, scenarzystą, aktorem i raperem, można na przykład nakręcić serial – napisać, zagrać i stworzyć do niego muzykę. Ba, można nawet adoptować psa, obsadzić go w głównej roli i pozwolić mu cały ten teren obsikać.

„It's Bruno!" to bardzo osobista opowieść o Brooklynie, a dokładniej o północnobrooklyńskim Bushwick. Popkulturowa do bólu, mocno komiksowa, wręcz teledyskowa. Osiem odcinków po kilkanaście minut, które bardziej niż fabuła wiąże klimat, atmosfera.

Za wszystkim stoi Slick Naim, urodzony na Brooklynie wśród algierskich imigrantów raper, a zarazem uzdolniony filmowiec – już jego pierwszy film „Full Circle", który – nie będzie to zaskoczeniem – sam napisał, wyreżyserował, wyprodukował i w którym zagrał, zgarnął w 2013 r. statuetki na pięciu różnych festiwalach, w tym nagrodę publiczności na nowojorskim Urbanworld.

Jego netfliksowy debiut nie pozostawia obojętnym. Jedni wyłączają po kilku minutach, inni połykają osiem odcinków naraz. Bo właściwie trudno powiedzieć, o co w nim chodzi. Poza tym, że o Brooklyn. Ale jego absurdalność potrafi urzec. Malcolm (Slick Naim) spaceruje po często wrogiej, ale bardzo mu bliskiej dzielnicy. Towarzyszy mu Bruno (w tej roli Bruno), o którego bardzo się troszczy. Mają różne przygody i właściwie to tyle. Naim zręcznie bawi się formą – to zarazem prosta komedia, ale też serial artystyczny, zrealizowany w przedziwny algiersko-amerykański, filmowy sposób. Jedyny w swoim rodzaju.

Netflix w każdym razie jest na tak, bo obecnie Naim przygotowuje dla nich musicalową adaptację „Romeo i Julii". Oczywiście w wersji hiphopowej. Może i w niej znajdzie się rola dla Bruna, krzyżówki mopsa i beagla.

„It's Bruno", aut. Solvan „Slick" Naim, prod. i dystr. Netflix

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA