Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.05.2021 20:48 Publikacja: 14.05.2021 18:00
Foto: AdobeStock
Problemem nie jest tu wyłącznie kwestia posłuszeństwa czy nie – choć oczywiście hierarchiczna struktura Kościoła posłuszeństwa wymaga. Problemem jest to, że niemieccy księża, decydując się na taki ruch, odrzucają pewną bardzo ważną część katolickiej wiary. W pasjonującej dyskusji, zorganizowanej kilka dni temu przez Instytut Tertio Millennio, między wybitnym prawnikiem prof. Josephem Weilerem a wybitnym katolickim filozofem prof. Georgem Weigelem, ten ostatni przypomniał, że spór pomiędzy nauczaniem Kościoła a nowoczesnością dotyczy przede wszystkim antropologii. Tym, co różni Kościół od myślenia w duchu tzw. ponowoczesności, jest inne rozumienie tego, kim jest człowiek. Pierwsza antropologia opiera się na koncepcji natury człowieka stworzonego przez Boga, tę drugą Weigel nazywa opartą na przyjemności.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
II wojna światowa wybuchnie 5 stycznia 1940 r. w wyniku sporu Niemiec z Polską o Gdańsk i dostęp Polski do morza...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
„RoadCraft” podpowiada pomysł na biznes w dobie kryzysu klimatycznego.
„Jurassic World: Odrodzenie” kolejny raz przypomina, jak chciwe są korporacje.
„Jedyni ludzie, którzy mnie lubili, odeszli” – mówi bohater animacji studia Pixar. Tak, „Elio” zaczyna się od ża...
„Kaczki. Dwa lata na piaskach” to rzecz poruszająca i bardzo szczera, a przy tym pięknie narysowana – mimo czern...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas