fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Anioł Polak: Zmagam się z tym ludem sam

Fotorzepa, Robert Gardziński
Najdroższy Piotrze kluczniku! Ze zdumieniem przyjąłem Twój ostatni list do mnie. Kilka razy przecierałem oczy ze zdumienia, gdy czytałem Twoje słowa. Nie powiedziałeś tego wprost, ale zarzucasz mi lenistwo i brak odwagi. Uważasz, że nie panuję nad owcami, które powierzyliście mi w opiekę. Piotrze, nie takich słów oczekiwałem od Ciebie. Zamiast wsparcia dostaję napomnienia. Ale przyjmuję je z pokorą. Pozwól jednak, że w kilku słowach odniosę się do Twoich słów.

Piszesz, że naganne jest palenie książek na stosach. Masz absolutną rację. Ale jakiż wpływ mam ja na pojedynczego pasterza, który w nadgorliwości swojej sięgnął po zapałki? Żaden. To nie ja dałem mu wolną wolę. Popełnił błąd, ale go zrozumiał i przeprosił. Czy tego nie powinniśmy dostrzec?

Idźmy dalej. Powiadasz, że nacjonalistów wpuszczono do świątyni. Nie będę zaprzeczał, bo tak było. Ale znów: jaki ja mam na to wpływ? Żaden. Mogę jedynie podpowiadać, wskazywać drogi, ale to ludzie decydują ostatecznie, którą wybiorą. Czasem wybierają źle. Ale nie mogę położyć się na drodze i ich blokować. Ta forma byłaby niedopuszczalna ze względu na to, że dostali wolną wolę. Siewca osądzi ich za ich czyny. Nie ja.

Bardzo mnie zabolały Twoje słowa o braku odwagi. Piotrze, ja nic innego nie robię, tylko napominam. Ciągle na lewo i prawo przypominam słowa Siewcy. Wskazuję błędy, pouczam i podnoszę na duchu. Nic innego nie mogę zrobić, bo n...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA