fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Plus Minus

Koniec chrześcijaństwa w Polsce?

Plus Minus
Jaka naprawdę jest kondycja Kościoła w naszym kraju? Jak zaawansowane są już zmiany cywilizacyjno-kulturowe, które dobrze znamy z Zachodu? Czy polski Kościół podjął w ogóle pracę nad poszukiwaniem nowych dróg komunikacji z młodymi wiernymi dorastającymi we współczesnym świecie? I jak do tych zmian odnoszą się siły polityczne, dla których chrześcijaństwo wciąż pozostaje punktem odniesienia? O tym wszystkim rozmawiają Michał Szułdrzyński i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Marcin Kędzierski, autor głośnego eseju o rozpadzie katolickiego imaginarium, opowiada w najnowszym magazynie „Plus Minus” o potrzebie nowego proroka na wiek XXI wiek. Co to oznacza, że młodzi Polacy nie myślą już chrześcijańskimi pojęciami? Jak katolik ma szukać odpowiedzi na wyzwania stawiane przez współczesny świat? Jak opowiadać dziś o wierze, Bogu, miłości?

W manifeście pt. „Stwórzmy nowy kanon języka” Jacek Borkowicz pisze: „Żywy język potoczny zawsze był domeną ludzkiej niezależności. Jego niedające się wygładzić chropowatości bywały duchowym azylem, do którego nie mieli wstępu tyrani. Dziś tego azylu sami się wyzbywamy”. Michał Szułdrzyński przygląda się zaś polskiej polityce i opisuje trzy różne stanowiska sił politycznych, które wciąż uważają chrześcijaństwo za punkt odniesienia. Czy współcześni katolicy mogą sięgnąć dziś po jakiś idealny model politycznego działania? A na koniec Tomasz P. Terlikowski analizuje, jakie w ogóle katolicy mają pomysły na obronę swojej cywilizacji.

O tych wszystkich artykułach debatują redaktorzy „Plusa Minusa”

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA