fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tajemnice Marka Niedźwieckiego

Reporter, Beata Zawrzel
Mówisz: Marek Niedźwiecki, myślisz: Lista Przebojów Trójki. Nadszedł jednak czas, by zmienić to skojarzenie – dziennikarza na antenie już nie ma a i samej rozgłośni niewiele brakuje, by zniknąć.

Rocznik 1954. Dzieciństwo spędził w Szadku koło Łodzi. Matka – nauczycielka historii, ojciec – masarz i szef Samopomocy Chłopskiej, dzięki czemu syn nie narzekał na głód i na podniebieniu pozostał mu smak kotletów mielonych, co od lat stara się odtworzyć z różnym skutkiem. Rodzeństwo – starsza siostra i młodsi bracia bliźniacy. Rodzina nosiła nazwisko Niedźwiedzki, które z powodu różnic w dokumentach zmieniono w końcu na Niedźwiecki. „Mieliśmy fantastyczny dom. Uwielbiałem go" – wspomina dziennikarz. W niedzielę po kościele i obiedzie wszyscy zasiadali przy radiu Pionier z zielonym oczkiem i słuchali słuchowiska Teatru Polskiego Radia.

Bo mały Marek kochał radio. W każdą sobotę o poranku w kiosku Ruchu kupował „Sztandar Młodych", gdzie drukowano zestawienie listy przebojów Studia Rytm, która na antenie pojawiała się po południu. Był zakochany w tej audycji tak mocno, że uciekł z pogrzebu własnego dziadka, żeby posłuchać kolejnego zestawienia...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA