fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Siemoniak: Przepraszam za niewłaściwe prognozy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Wszystko to wynikało zawsze w naszym przypadku z dobrych intencji, a być może z niepełnej wiedzy - tak na antenie RMF FM wiceszef PO Tomasz Siemoniak komentował słowa przewodniczącego PO, Borysa Budki. Budka wiosną powoływał się na ekspertyzy, z których miało wynikać, że jesienią epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 osłabnie na tyle, że to właśnie jesienią powinny odbyć się wybory prezydenckie (ostatecznie odbyły się one 28 czerwca i 12 lipca).

Słowa Budki odtworzył ze smartfonu w czasie środowej debaty w Sejmie premier Mateusz Morawiecki w czasie polemiki z liderem Platformy Obywatelskiej.

- Przepraszam za PO, za opozycję, za błędy, za jakieś niewłaściwe prognozy - mówił w RMF FM Siemoniak.

- Warto zawsze przepraszać i mówić: popełniliśmy błąd - dodał wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

- To, co jest nieznośne w obecnej ekipie, także u premiera Morawieckiego to to, że nigdy się nie mylą i nigdy nie przepraszają. Zawsze są najlepsi - stwierdził jednocześnie Siemoniak.

Siemoniak skrytykował też Morawieckiego za odtworzenie z mównicy sejmowej filmu z Borysem Budką. Zdaniem polityka PO było to "w bardzo złym stylu".

- Pan Mateusz jest premierem, ma całą władzą w Polsce i odpowiedzialność. Od niego należy wymagać więcej - stwierdził Siemoniak.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA