fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Tomczyk: Ruchu nie budują politycy. Buduje go Trzaskowski

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Myślę, że to jest kilka tygodni opóźnienia - mówił w TVN24 poseł PO Cezary Tomczyk pytany o to czy awaria w warszawskiej przepompowni ścieków "Czajka" nie zakłóciła planów założenia ruchu społecznego Nowa Solidarność przez Rafała Trzaskowskiego.

- Sprawa opóźniona jest o kilka tygodni. Ruchu nie budują politycy, buduje go Rafał Trzaskowski - i jego trzeba pytać (o szczegóły) - dodał Tomczyk.

Poseł PO stwierdził też, że "Ruch Trzaskowskiego nie ma być partią, nie ma być konkurencją dla partii". - I partią nie będzie - dodał tłumacząc, że ruch Nowa Solidarność ma skupić się na "pracy organicznej".

Na pytanie czy fakt, że po dwóch miesiącach od II tury wyborów prezydenckich, w których Rafał Trzaskowski zdobył ponad 10 mln głosów, ruch Nowa Solidarność wciąż nie powstał, nie oznacza zmarnowania entuzjazmu wyborców, Tomczyk odparł: "entuzjazm wyborczy dotyczył wyborów".

- My ten entuzjazm musimy wzbudzić, ale musi być oparty na innych podstawach - musi wynikać z ciężkiej pracy, która jest przed nami - stwierdził Tomczyk.

- Dzisiaj chcemy, żeby ruch był dla tych wszystkich, którzy chcą być zaangażowani w ten wielki proces zmian w Polsce - dodał tłumacząc, że celem tych zmian jest odebranie władzy PiS-owi w wyborach za trzy lata.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA