fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Papież Franciszek

Papież Franciszek przejdzie na weganizm za milion dolarów?

AFP
Jeśli na okres Wielkiego Postu papież Franciszek zrezygnuje ze wszystkich produktów odzwierzęcych, nie tylko mięsa, wybrana przez niego organizacja charytatywna otrzyma milion dolarów.

Inicjatorem pomysłu jest zajmująca się promocją diety roślinnej organizacja Million Dollar Vegan, która wspierana jest między innymi przez Paula McCartneya, Woody’ego Harrelsona, Moby’ego, czy Joaquina Phoenixa. Twarzą kampanii jest 12-letnia Genesis Butler, która w wieku 6 lat została weganką, a cztery lata później, najmłodszą prelegentką na konferencji TEDx. 

Czytaj także: Dieta wegańska leczy cukrzycę

 

 

 

W promującym kampanię spocie dziewczynka przytacza szereg argumentów przeciwko przemysłowej hodowli zwierząt. Zwraca uwagę na jej wpływ na zmiany klimatyczne, deforestację, utratę bioróżnorodności, a także cierpienie miliardów zwierząt. 

Genesis Butler odwiedziła Watykan, gdzie spotkała się z ojcem Pawłem Ptasznikiem, który obiecał przekazać Ojcu Świętemu stworzoną na potrzeby akcji oraz podpisaną przez ponad 80 tys. ludzi petycję

Organizatorzy akcji liczą, że papież jako duchowy przywódca ponad miliarda katolików, weźmie pod uwagę ich argumenty i zgodzi się na propozycję, dając przykład wiernym i zwracając uwagę światowej opinii publicznej na skutki przemysłowej hodowli zwierząt.

- Myślę, że akcja jak najbardziej ma szanse na powodzenie. Jest to okazja do spróbowania nowych.smaków, a dodatkowo znaczącego wsparcia wybranej organizacji charytatywnej. Brzmi jak podwójna wygrana - powiedziała Weronika Pochylska, koordynatorka kampanii Roślinniejemy, promującej dietę roślinną w Polsce. - Ostatnie wyniki z badań Nurses’ Health i Health Professionals Follow-up Study wykazały, że śmiertelność ze wszystkich przyczyn jest mniejsza u osób, które jedzą dużo białka roślinnego, a mało zwierzęcego. Dlatego uważam, że dieta roślinna powinna służyć Papieżowi nawet dłużej niż przez 40 dni - dodała. 

Informacja o decyzji papieża Franciszka ma zostać przedstawiona już jutro. Jeśli Papież przyjmie to wyzwanie, i do 18 kwietnia nie będzie spożywał mięsa, nabiału ani jajek, obiecany milion dolarów zostanie przekazany wybranej przez niego organizacji charytatywnej. Kwota wypłacona zostanie przez Blue Horizon International Foundation,  charytatywne ramię Blue Horizon Corporation, które inwestuje w firmy produkujące żywność pochodzenia roślinnego i ma na celu „przyspieszenie usuwania zwierząt z globalnego łańcucha żywnościowego”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA