fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Rabiej: Petru poniósł niewspółmierny koszt za błędy

rp.pl
- Sama PO nie wygra wyborów w Warszawie. PO z Nowoczesną to już jest trochę inna konfiguracja strategiczna - mówił w RMF FM niedoszły kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, a obecnie kandydat na wiceprezydenta Paweł Rabiej.

Rabiej przekonywał, że porozumienie Nowoczesnej z PO w Warszawie to "zalążek sojuszu", który "daje opozycji możliwość wygranej w wyborach samorządowych w kraju".

Polityk Nowoczesnej przekonywał też, że sojusz Nowoczesnej z PO "gwarantuje w Warszawie zmianę". - Dlatego, że ja od roku mówiąc o tym, że Warszawa musi się zmienić, pracując w komisji reprywatyzacyjnej, nie mam zamiaru zmienić zdania w tej kwestii - dodał.

Polityk zadeklarował też, że - mimo iż kandyduje w wyborach razem z Rafałem Trzaskowskim z PO, kandydatem na prezydenta, to jednak nie zamierza zmieniać swojego krytycznego stosunku do reprywatyzacji w stolicy.

- Ja chcę w Warszawie zmian, Rafał Trzaskowski chce w Warszawie zmian, razem te zmiany jesteśmy w stanie przeprowadzić - zapewnił.

Rabiej był też pytany o przyszłość Petru w Nowoczesnej po porażce w wyborach na przewodniczącego Partii z Katarzyną Lubnauer. Zapewnił, że nie jest tak, iż Petru źle znosi porażkę.

- Powiedział, że pozostaje w Nowoczesnej, jestem przekonany że po rozmowie z nową przewodniczącą zawrą strategiczny sojusz i będziemy wszyscy razem budować Nowoczesną, bardzo mi na tym zależy - mówił.

Mówiąc o samej porażce Petru w wyborach Rabiej stwierdził, że "Petru poniósł niewspółmierny koszt w stosunku do błędów, które popełnił - nie tylko on sam, ale my wszyscy w Nowoczesnej".

- Ale jestem spokojny o przyszłość naszej partii. Naprawdę. Będziemy rośli w sondażach, będziemy mówili o tym, co chcemy zrobić - podsumował.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA