fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieskończenie Niepodległa

Policjanci co miesiąc będą modlić się za Polskę

Plakat policyjnej Nowenny Niepodległości
materiały policji
Podlascy policjanci każdego 11. dnia miesiąca będą brali udział w specjalnej Nowennie Niepodległości. A to z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsza Nowenna Niepodległości odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 lutego 2018 roku, o godzinie 11:30 w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach koło Białegostoku. Ostatnia będzie mieć miejsce w listopadzie, w dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach Nowenny Niepodległości poza mszą świętą za ojczyznę odbywać się będą także koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz czczenie okolicznych miejsc pamięci.

Podczas I Nowenny Niepodległości wystąpi Zespół Wokalno-Instrumentalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, który wykona pieśni patriotyczne.

O swoich planach podlaska policja informuje na swojej internetowej. Organizatorami uroczystości oprócz proboszcza parafii w Łapach jest także pochodzący z Podlasia wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, któremu w resorcie podlegają służby mundurowe oraz burmistrz Łap i dyrektor lokalnego domu kultury.

Patronat nad Nowennami Niepodległości objął osobiście biskup diecezjalny łomżyński Janusz Stepnowski oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Na niedzielnych uroczystościach ma się pojawić wiceminister Zieliński, a także wielu policjantów. - Mimo dnia wolnego dostaliśmy od przełożonych sugestię, że nasza obecność jest tam wymagana – mówi jeden z lokalnych policjantów.

Tymczasem w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik podlaskiej policji zapewnił, że udział funkcjonariuszy w tych uroczystościach będzie dobrowolny.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA