fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Tenor solo w mediolańskiej katedrze

Wikimedia Commons, Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)
Włoski tenor Andrea Bocelli wystąpi solo w Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia 2020) w mediolańskiej katedrze na zaproszenie miasta i arcybiskupa Gianantonio Borgonovo.

„W dniu, w którym świętujemy wiarę w triumfujące życie, jestem zaszczycony i szczęśliwy, że mogę odpowiedzieć tak na zaproszenie Miasta i Katedry Duomo w Mediolanie” - w ten sposób Andrea Bocelli odpowiedział „tak” Miastu Mediolan w tym mrocznym czasie, który rani całe Włochy.

Publiczność nie będzie obecna podczas tego wydarzenia, ze względu na rygorystyczny zakaz, ale koncert będzie transmitowany na cały świat na kanale YouTube tenora o godz: 19 czasu polskiego, jednocząc świat w obliczu globalnej pandemii.

Tenorowi będzie akompaniować organista katedry Emanuele Vianelli, na jednych z największych organów piszczałkowych na świecie. Artysta wykona utwory specjalnie zaaranżowane na tę okazję, w tym „Ave Maria” Bacha/Gounoda i „Sancta Maria” Mascagniego – repertuar muzyki sakralnej niosący ukojenie w symbolicznym dniu odnowy życia.

Wydarzenie będzie wyprodukowane przez Sugar Music oraz Universal Music Group, dzięki wsparciu serwisu YouTube. Andrea Bocelli wystąpi całkowicie pro bono (we współpracy z Almud i Maverick Management).

„Cieszę się, że Andrea przyjął nasze zaproszenie” - powiedział burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala. „Tegoroczna Wielkanoc będzie dla nas wszystkich zupełnie inna. Radosny spokój, jaki zwykle towarzyszy temu dniu, został zaburzony przez pandemię, której doświadczamy. Jestem przekonany, że niezwykły głos Bocellego ukoi nas i rozgrzeje serce Mediolanu, Włoch i całego świata.”

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA