fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Cieknące akumulatory w fordach

Bloomberg
Ford objął akcją przywoławczą ok.322 tys. samochodów, których akumulatory ciekną i może dojść do powstania ognia — podało branżowe pismo „KFZ-Betrieb” z powołaniem na niemiecki urząd motoryzacji KBA.

Akcja dotyczy modeli Mondeo, S-MAX i Galaxy wyprodukowanych od 13 lutego 2014 do 11 lutego 2019. 101 319 pojazdów sprzedano w Niemczech; dotychczas niecała połowa właścicieli otrzymała pismo ws. zgłoszenia się w stacji serwisowej.

Druga grupa 48 500 posiadaczy wymienionych modeli może być objęta taką akcją, rzecznik KBA wyjaśnił, że oni również zostaną powiadomieni o wadliwych akumulatorach. Ich samochody zostaną naprawione w drugiej kolejności.

Niebezpieczeństwo pożaru dotyczy również zaparkowanych pojazdów. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu może dojść do zapalenia się materiałów w sąsiedztwie akumulatora, zwłaszcza gdy samochód zaparkowano i  zostawiono bez opieki.

Według rzecznika producenta,  wyciek kwasu z bieguna ujemnego może uszkodzić czujnik systemu kontroli pracy, a zbierający się siarczan miedzi stworzy warstwę przewodzącą pod czujnikiem, która zmniejszy opór,  powodując zwiększenie przepływu prądu, co doprowadzi do niebezpiecznego nagrzania. Naprawa o symbolu 18P11 w autoryzowanej stacji Forda będzie polegać na wymianie przewodu łączącego akumulator z systemem z zarządzania jego pracą; potrwa to niecały kwadrans - informuje „KFZ-Betrieb".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA