fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Większy sojusz Volkswagena z Fordem

Bloomberg
Volkswagen i Ford ustaliły główne zarysy porozumienia o dzieleniu się technologiami dotyczącymi aut elektrycznych i autonomicznych. Pozwoli to rozszerzyć ich współpracę poza pojazdy dostawcze

Na podstawie nowej umowy Volkswagen udostępni Amerykanom płytę podłogową MEB opracowaną dla samochodów elektrycznych. Jego rada nadzorcza będzie omawiać na posiedzeniu 11 lipca pogłębienie sojuszu z Fordem. Rzecznik Wolfsburga nie chciał mówić o szczegółach tego sojuszu, ale powiedział dziennikarzowi Reutera, że rozmowy z Fordem dobrze przebiegają.

Jedna z przedstawicielek prasowych koncernu z USA oświadczyła z kolei, że „nasze rozmowy z Volkswagenem trwają, były owocne w pewnej liczbie dziedzin. Podzielimy się nowymi informacjami, gdy szczegóły będą ustalone".

Obie firmy muszą dużo inwestować w przestawienie swej gamy na pojazdy elektryczne i autonomiczne z powodu zaostrzenia wymogów w walce ze skażeniem środowiska. W styczniu ujawniły strategiczny sojusz, który pozwoli im zaoszczędzić miliardy dzięki połączeniu sił przy produkcji pojazdów dostawczych i furgonetek (pick-up). Ogłosiły wtedy, że zastanowią się nad ewentualną współpracą w zakresie a-aut i autonomiznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA