fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Pierwsza Dzielnica powstaje w Katowicach

materiały prasowe
Trzy 12-kondygnacyje budynki w centrum Katowic wybuduje Chemobudowa-Kraków. Mieszkania mają być gotowe w trzecim kwartale 2021 roku.

Deweloperem katowickiej Pierwszej Dzielnicy jest spółka TDJ Estate. Chemobudowa-Kraków to generalny wykonawca inwestycji. Budowa osiedla już się rozpoczęła. W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy 12-kondygnacyjne budynki, w których deweloper zaplanował 265 mieszkań. Ponad połowę będą stanowić lokale duże, trzy- i czteropokojowe, o powierzchni od 59 do 95 mkw. Największe apartamenty deweloper zaplanował na najwyższych kondygnacjach.

- Po wielu miesiącach przygotowań ruszamy z budową Pierwszej Dzielnicy. Jesteśmy podekscytowani, bo to pierwszy od lat tak duży projekt mieszkaniowy w centrum Katowic - mówi cytowany w komunikacie Maciej Wójcik, partner zarządzający w spółce TDJ Estate. - Zaoferujemy mieszkania o ponadprzeciętnej wysokości. Będą też przeszklone tarasy. Nazwa inwestycji jest nieprzypadkowa. Podkreśla, że znajdujemy się w centrum miasta, że tworzymy jego nową tkankę, która wkrótce zostanie zamieszkana i będzie tętnić życiem. Jednocześnie nawiązuje do historii Katowic, których to zalążkiem był obszar pomiędzy Kuźnicą Bogucką i Hutą Fanny - zwraca uwagę.

Za projekt architektoniczny i wizualizację Pierwszej Dzielnicy odpowiada zespół pracowni Medusa Group. - Zależało nam na stworzeniu zespołu mieszkaniowego przyjaznego mieszkańcom, gdzie dobrze poczują się rodziny - mówi cytowany w komunikacie Przemo Lukasik, architekt z pracowni Medusa Group. - Już sama lokalizacja inwestycji zapewnia wiele udogodnień, gwarantuje bliskość szerokiej oferty usługowo-handlowej, a co za tym idzie - oszczędność czasu. Postawiliśmy na wygodę i funkcjonalność. Chcemy, żeby mieszkańcy mogli cieszyć się zielenią, dobrym nasłonecznieniem mieszkań i otwartą przestrzenią pomiędzy budynkami. Umożliwiła nam to punktowa zabudowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA