fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ronson nie zwalnia w Ursusie

mat. pres.
Mimo pandemii deweloper rusza z budową II etapu flagowego osiedla.

Giełdowy deweloper podpisał umowę z generalnym wykonawcą, firmą Karmar, na wybudowanie II etapu osiedla Ursus Centralny, liczącego 251 mieszkań, z czego 40 proc. już sprzedanych lub zarezerwowanych.

Prace ruszą niezwłocznie, zakończenie planowane jest w październiku 2021 r.

– Ursus Centralny to jeden z naszych motorów sprzedaży. Na początku marca uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę II etapu inwestycji. Jeszcze przed jego wydaniem, niemal 100 mieszkań w tym etapie objętych było umowami rezerwacyjnymi. Wszystkie zostały już zamienione na umowy deweloperskie. Tym samym, mimo trudnej sytuacji na rynku związanej z epidemią koronawirusa, marzec był dla nas miesiącem bardzo wysokiej sprzedaży – skomentował Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronsona.

Całe osiedle ma liczyć 1,6 tys. mieszkań. Na I etap przypadło 138 lokali, które zostaną oddane do użytkowania na początku 2021 r. Deweloper znalazł nabywców na 80 proc. I etapu.

Z raportu bieżącego wynika, że Karmar otrzyma 60,25 mln zł wynagrodzenia plus VAT za wybudowanie 13,5 tys. mkw. powierzchni do sprzedaży. Oznacza to koszty budowy rzędu 5,5 tys. zł na mkw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA