fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkanie Plus

Nowy Nikiszowiec: Długa kolejka po mieszkania z plusem

materiały prasowe
Niemal trzech chętnych jest na jeden lokal na katowickim osiedlu powstającym w ramach rządowego programu. Nabór rozpoczął się tydzień temu.

Nabór potrwa do końca stycznia. Do tej pory spłynęły 1492 wnioski. Wśród ubiegających się o najem mieszkania na osiedlu Nowy Nikiszowiec w Katowicach najwięcej jest chętnych na lokale dwupokojowe. O takie mieszkania ubiega się 661 wnioskodawców. 614 zgłoszeń dotyczy mieszkań trzypokojowych, w lokalach z czterema pokojami chce zaś zamieszkać 217 rodzin. Wnioski można składać do końca stycznia.

Nowy Nikiszowiec to największa inwestycja powstająca w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. 513 mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku buduje spółka MDR Katowice złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości. Projekt osiedla pochodzi z pracowni 22Architekci.

W inwestycji znalazły się mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Powierzchnia dwójek waha się od 41 do niespełna 52 mkw. (Dwupokojowych mieszkań będzie 236). Mieszkań trzypokojowych jest 196, a ich metraż to 52 - 80 mkw. Powstanie też 81 mieszkań czteropokojowych o powierzchni od 70 do niemal 95 mkw.

Na parterach zaplanowano 14 lokali usługowych o powierzchni od 32 do 219 mkw.

Rekrutacja odbywa się online. Wnioski można składać do 31 stycznia. Dokumenty trzeba dostarczyć do końca lutego. Wtedy katowicki samorząd przeprowadzi weryfikację wniosków, przyznając punkty. Zgodnie z kryteriami przyjętymi przez radę miasta na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni i rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach. O lokal na Nowym Nikiszowcu może się jednak ubiegać każdy - także osoby, które nie spełniają żadnego z tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej. Chodzi o sprawdzenie, czy miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody, np. świadczenie 500+) pozwoli najemcom na opłacenie comiesięcznego czynszu.

Każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitorze. Wszystkie etapy naboru potrwają ok. czterech miesięcy. Pierwsze umowy z najemcami będą podpisywane w maju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA