fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Metale szlachetne

Całe złoto Rosji kupiła Wielka Brytania

Bloomberg
Już wiadomo, jak Brytyjczycy zabezpieczyli się przed negatywnymi skutkami brexitu. Wykupili niemal całe złoto, jakie miała na sprzedaż Rosja. Za 113,5 tony zapłacili 5,33 mld dol.

Sprzedaż rosyjskiego złota z granicę zwiększyła się w minionym roku ośmiokrotnie osiągając wartość 5,74 mld dol. Niemal cały złoty eksport kupił jeden kraj - Wielka Brytania. Na ten rynek trafił kruszec za 5,33 mld dol.

Brytyjczycy kupili 113,5 tony rosyjskiego złota. To wzrost 11-krotny w ujęciu rocznym, informuje Federalna Służba Celna. W 2018 na Wyspy trafiło złoto z Rosji za 433 mln dol., a rok wcześniej za 1,1 mld dol.

Niemal całe kupione przez Wielką Brytanię rosyjskie złoto to kruszec w sztabkach. Jeżeli przyjąć londyński standard - sztabka waży 12,5 kg, to Rosja eksportowała do Wielkiej Brytanii nie mniej iż 9 tysięcy sztabek.

Eksport do Wielkiej Brytanii to 93 proc. całej zagranicznej sprzedaży złota z Rosji. Reszta wydobytego w kopalniach Syberii kruszcu trafiła do klientów z 12 krajów w tym Kazachstanu i Szwajcarii. Łącznie kupiły one złota z Rosji za 409 ml dol.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA