fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Groźny wirus z Chin dotarł do Hongkongu: Jest pierwszy chory

AFP
W Hongkongu odnotowano pierwszy przypadek zachorowania w wyniku zarażeniem nowego koronawirusa, którego ognisko pojawiło się kilka tygodni temu w Wuhan - informuje Reuters.

O przypadku zachorowania na wirusowe zapalenie płuc wywołane koronowirusem z Wuhan informują lokalni nadawcy - RTHK, Cable TV i TVB powołując się na anonimowe źródła.

Wcześniej wirus pojawił się już w Szanghaju i w Pekinie oraz w Makau (Makao) oraz w Tajlandii, Korei Południowej, Japonii, USA i Australii.

W Chinach na wirusowe zapalenie płuc wywołane nowym koronawirusem, którego ognisko pojawiło się kilka tygodni temu w Wuhan, zapadło już ponad 440 osób, choć władze Chin podejrzewa się o zaniżanie liczby chorych.

W wyniku zarażenia się wirusem zmarło już dziewięć osób.

20 stycznia władze poinformowały, że z najnowszych ustaleń wynika, iż wirusem można zarazić się od człowieka (wcześniej podkreślano, że jest to mało prawdopodobne).

Miejska Komisja Zdrowia w Wuhan poinformowała w poniedziałek, że co najmniej 15 pracowników służby zdrowia zaraziło się wirusem. Stan jednego z nich jest krytyczny. Wszyscy zarażeni wirusem są obecnie izolowani od innych pacjentów.

Chiny walczą z wirusem w przededniu obchodów Chińskiego Nowego Roku, które przyciągają do Państwa Środka setki milionów turystów z całego świata.

Nowy wirus należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS - zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA