fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Niezamężne i bezdzietne kobiety są szczęśliwsze

Karen Arnold/CC0
Kobiety, które nie mają mężów i dzieci, to najszczęśliwsza grupa osób - uważa ekspert ds. nauk behawioralnych prof. Paul Dolan.

Paul Dolan, profesor nauk behawioralnych w London School of Economics, powiedział, że niezamężne i bezdzietne kobiety prawdopodobnie przeżyją kobiety, które założyły rodziny. Są również od nich zdrowsze.

Profesor powiedział, że z najnowszych badań wynika, że tradycyjne symbole powodzenia niekoniecznie są skorelowane z poziomem szczęścia.

W przypadku mężczyzn wzięcie ślubu działa pozytywnie, ponieważ się "uspokajają".

- Podejmujesz mniejsze ryzyko, zarabiasz więcej pieniędzy i żyjesz trochę dłużej. Najzdrowszą i najszczęśliwszą grupę stanowią kobiety, które nigdy nie wyszły za mąż ani nie miały dzieci - powiedział Dolan.

- Małżonkowie są szczęśliwsi od innych grupy, tylko wtedy gdy są o to pytani, a ich partner jest obok - dodał. 

- Posiadam dane dotyczące długości życia, ale powiem tylko tyle: Jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie powinieneś się ożenić. Jeśli jesteś kobietą, nie zawracaj sobie głowy - kontynuował.

Profesor stwierdził także, że posiadanie dzieci może być szkodliwe dla dobrego samopoczucia rodziców. Jego zdaniem wielu rodziców może zgodzić się z opinią, że są szczęśliwi z faktu istnienia swoich dzieci, ale nie z powodu ich obecności. - Byłoby strasznie, gdyby coś im się stało, ale doświadczenia, jakie mamy z dziećmi, są w dużej mierze nieszczęśliwe - powiedział.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA